Skocz do zawartości

Sprężyna Kościelec


OnSajtPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wybraliśmy się z żoną na zakończenie sezonu 2019 w Tatrach na drogę która chodziła mi po głowie dość długo. Zawsze jednak, wygrywały drogi dłuższe, trudniejsze. W październiku 2019 była piękna, iście letnia pogoda. Zapadła decyzja - zróbmy w końcu tą Sprężynę Smile

Sprężyna VI+ autorstwa Macieja Gryczyńskiego na zachodniej ścianie Kościelca - mimo, że krótka - należy do klasyków Doliny Gąsienicowej, jak i polskich Tatr. Droga obowiązkowa dla każdego, kto wspina się w tych trudnościach.

26.10.2019

Pierwszy wyciąg dość łatwy, po dobrych chwytach i stopniach.

4.jpg

Drugi wyciąg ( kluczowy ) to start czujną płytką by w końcu dojść do cruxa czyli okap. Mało miejsca, mało dobrych stopni i do tego spora ekspozycja może dla wielu być zbyt dużym wyzwaniem. Okap pokonuję od lewej strony, następnie trawersuję w prawo. Puszcza bezproblemowo Smile

7.jpg

Trzeci wyciąg to już tylko formalność.
Jeszcze zjazd. Można zjechać diagonalnie do początku drogi, lub prosto w dół ... i najlepiej tak, dlaczego ?
BO WARTO!

15.jpg

Na koniec, jeszcze film -
https://www.youtube.com/watch?v=XwY2cvwpxDE

Dzięki

Edytowane przez OnSajtPL
  • Lubię to ! 10
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Anuś napisał:

Patrząc na te zdjęcia to aż wow a tam w ścianie to już pewnie przeżycia nie do opisania. Ja podziwiam i zazdroszcze takich umiejętności ?

Anuś, wszystko jest dla człowieka ?

To nie są jakieś niesamowite rzeczy, tylko dla wybrańców. Jeśli tylko ktoś chciałby się wspinać w Tatrach, droga jest dość prosta. Pisałem o tym -

Jakbyś miała pytania ? pisz śmiało.

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...