Skocz do zawartości

Babia Góra


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Królowa Babia Góra, gościnnością nie grzeszy. Byliśmy kilka lat temu w maju i przywitała nas piorunami i deszczem. Dnia następnego udało się ją zdobyć i nawet pogoda wytrzymała przez większość drogi ale tuż przed szczytem przyszła ciemna chmura, zimny wiatr i tyle z widoczków. Pokazała swe diabelskie oblicze. A gdy zeszliśmy już na dół do Zawoi znów burza ....  Ale jeszcze tam wrócimy! 

DSCF5102.JPG

DSCF5146.JPG

DSCF5144.JPG

DSCF5104.JPG

DSCF5105.JPG

DSCF5162.JPG

DSCF5186.JPG

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tatromen napisał:

A za lasem 500 osób !!!! ??Zawsze można trafić na moment że nie ma nikogo , nawet w wakacje !!!! ?

Szlaki z Zawoi - Czatoża przważnie są puściutkie ?

https://mapa-turystyczna.pl/route/kd5p

I o dziwo czarny szlak od schroniska do Zawoi Markowa (odbicie w lewo na niebieski)

https://mapa-turystyczna.pl/route/td8w

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanko do bywalców Babiej Góry: Orientujecie się dlaczego jest zamknięty szlak przez Perć Akademików? Na stronie parku jest info, że szlak jest zamknięty do odwołania(powodu nie podano). Czy to ze względu na warunki jeszcze zimowe? Czy może sobie ktoś pod pretekstem koronawirusa wymyślił, że sobie zamkną bo tak? Chciałabym się wybrać na początku czerwca, mam nadzieję, że do tego czasu otworzą.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Szlak zamykają na zimę ze względu na duże zagrożenie lawinowe. Na dniach powinni otworzyć, chyba że przez COVID nie otworzą. W tamtym roku w ostatnim tygodniu maja otworzyli, 1 czerwca już tam chodziłem i fakt ze 2-3 większe płaty śniegu były, ale w lesie i na granicy lasu. Łańcuchy i klamry bez śniegu. Też muszę Babią niebawem odwiedzić! 

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Babiej Górze byłam raz i widoki niestety mnie nie powaliły. Myślę, że podzielicie moje zdanie po obejrzeniu poniższego zdjęcia ?
Do tego wiało niemiłosiernie ? Aczkolwiek trasa całkiem przyjemna. Może kiedyś tam wrócę, ale znając życie będzie mnie ciągnęło w Tatry jednak ?

 

2018-05-19-4454.jpg

  • Lubię to ! 3
  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...