Skocz do zawartości

Świnica


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

O, i nauczyłam się czegoś nowego ?

Myślę, że to od strony Zawratu. Tak czy siak - nocą, na Świnicy brrr ?, ale szacun?, może też kiedyś spróbuję, w końcu trzeba sobie podnosić poprzeczkę. Póki co moje nocne doświadczenie to tylko Babia Góra, na wschód słońca, ale wtedy było jeszcze trochę śniegu, więc było w miarę jasno i bez klamr i łańcuchów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Świnica, moja pierwsza poważna góra. Za nim poszłam naczytałam się o wejściu i czego tam nie ma.... więc całą drogę do pierwszych łańcuchów miałam stresa czy sobie poradzę.... ku mojemu zaskoczeniu to właśnie od tych pierwszych łańcuchów było najciekawiej, aż się chciało więcej... 

Widoki były mega ? ja oczarowana i czego chcieć więcej.... od tego momentu było dla mnie jasne - póki będę chodzić to z gór nie zrezygnuje!!! Nigdy ✌

Wchodziłam z Kasprowego do piątki.

20200116_153529.jpg

P7190372.JPG

20190306_090321.jpg

20190311_184638.jpg

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zaliczona wczoraj. Jedno problematyczne miejsce tuż pod szczytem sprawiło, że jedna osoba z ekipy, nie weszła na szczyt. Jak dla mnie to ten łańcuch, który tam wisi należałoby powiesić parę metrów na lewo, gdzie było obejście z którego połowa ekipy skorzystała. Sam przeszedłem przy łańcuchu,, ale ten moment był nieco nieprzyjemny (tym bardziej przy zejściu). Ogólnie powiedziałbym, że Świnica to w sumie pod wieloma względami takie Rysy w wersji light, ale na Rysach nie było żadnych tego rodzaju problematycznych miejsc. Ale sam szlak ciekawszy i ładniejszy niż na Rysy, z bardziej zróżnicowanymi widokami, bo obchodzi się górę od różnych stron i jest co oglądać.

Świnica dołącza do mojego TOP-3 najfajniejszych tatrzańskich szlaków  w którym w tej chwili znajdują się także Granaty i Szpiglasowy Wierch.

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stało się ? i ja stanąłem dziś na tym pięknym szczycie ? muszę przyznać, że  lekki stres przed wejściem był, ale okazało się,  że niepotrzebnie. Świnica zawsze groźnie patrzyła na mnie, gdy byłem gdzieś na Gąsienicowej czy na Kasprowym, czekając na swoją kolej,  dziś, gdy nadszedł dzień próby, okazało się, że strach ma wielkie oczy ? Wstępny plan był taki, żeby jednak wjechać na Kasprowy i przy jak najmniejszej liczbie ludzi i jak najwcześniej wejść na szczyt. Rzeczywistość okazała się nieco inna - tłum pod kolejką zniechęcił nas do czekania na wjazd i zachęcił do obrania szlaku przez Myślenickie Turnie.  Rozszerzona o Kasprowy wycieczka okazała się ciekawa na każdym etapie, w ogóle przez te Myślenickie dawno nie szedłem a to taka fajna trasa ? i jaka szybka! Samo podejście od Świnickiej Przełęczy  trzymało w lekkim napięciu, ale bardzo pozytywnym ? jedynie końcówka taka sobie i tu się zgodzę z przedmówcą:
 

Dnia 2.07.2020 o 15:47, Gieferg napisał:

Jedno problematyczne miejsce tuż pod szczytem sprawiło, że jedna osoba z ekipy, nie weszła na szczyt. Jak dla mnie to ten łańcuch, który tam wisi należałoby powiesić parę metrów na lewo, gdzie było obejście z którego połowa ekipy skorzystała.

Pod górę skorzystałem z łańcucha, ale był to moment, w którym na chwilę wstrzymałem oddech, nie czując się komfortowo. Schodząc stwierdziłem, że już nie chcę tego powtarzać i poszedłem chyba tą samą trasą, jak dla mnie dużo prostszą i bez kolejek na łańcuchach.

My daliśmy radę, natomiast Świnica, cóż, w pewnej kwestii, nie ? nie udalo jej się zająć czołowego miejsca w rankingu najbardziej porytych szlaków. Lider wciąż należy do Zawratu z Gąsienicowej, no jakoś mnie przeryła psychicznie ta trasa.. . ? gdzieś tam Kościelec próbował gonić, ale przez ostatnie wejście jego notowania się poprawiły i Zawrat, przynajmniej do powtórki, niezagrożony ? 

 

DSC09835.JPG

DSC09854.JPG

DSC09856.JPG

DSC09876.JPG

DSC09878.JPG

DSC09903.JPG

DSC09932.JPG

DSC09960.JPG

DSC09966.JPG

DSC09968.JPG

DSC099682.JPG

DSC099684.JPG

  • Lubię to ! 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Schodząc stwierdziłem, że już nie chcę tego powtarzać

Ja powtórzyłem... skończyło się tak, że (nie wiem nawet kiedy) porysowałem o skałę obiektyw kamery sportowej - 400 zeta w plecy. Świnia z tej Świnicy, ale sam sobie jestem winny bo zamiast założyć kamerkę na głowę, jak to zrobiłem wchodząc, z przyzwyczajenia przypiąłem na barku do paska od plecaka.

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cytat

Świńska to góra i już.

Prawda, wredny ten prosiaczek, kosztował mnie prawie 400 zeta ?

 

Jedyną słuszną Koroną Polski są Tatry ? . Ta druga korona to taki pretekst żeby było po co chodzić na te wszystkie pagórki, które są akurat wyższe od innych okolicznych pagórków ?

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gieferg napisał:

 

Jedyną słuszną Koroną Polski są Tatry ? . Ta druga korona to taki pretekst żeby było po co chodzić na te wszystkie pagórki, które są akurat wyższe od innych okolicznych pagórków ?

To też dobry pretekst, żeby się po prostu gdzieś ruszyć. W wiele miejsc bym nigdy nie zaglądnął, gdyby nie KGP, a to że są to pagórki mało ambitne, no cóż. Na czas ograniczeń, fajna alternatywa ?  

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...