Skocz do zawartości

W Tatry z dzieckiem


Robi912

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób, które miały już okazję wychodzić na szlaki z małymi dziećmi.

W najbliższym czasie planuję wypad do Zakopanego wraz z 11-miesięczną córką i nie powiem, że chciałbym trochę z nią również pochodzić. Ogarnąłem już sobie wypożyczalnię nosideł, wybrałem parę tras (na początek Chochołowska i Morskie Oko, potem spróbuję z plecami przejść z Brzezin na Gąsienicową i jak plecy dadzą radę to ostatniego dnia chciałem dorzucić Rusinową Polanę lub szarpnąć się na Czerwone Wierchy), ale zastanawiam się nad ekwipunkiem. Sam w Tatrach byłem już kilka razy i wiem, jak siebie wyposażyć, ale młoda jedzie z nami pierwszy raz.

Czy są może na forum jacyś rodzice, którzy uderzali w góry z takimi brzdącami i mogliby podpowiedzieć, co poza zdrowym rozsądkiem rodziców i dobraniem odpowiedniego ubioru dziecku przydaje się na szlaku ?

Z góry dziękuję za wszystkie porady ?

Ewentualnie, gdyby ktoś miał niemiłe doświadczenia z planowanych przeze mnie tras również będę wdzięczny za poradę (wcześniej byłem na nich bez dziecka, ale wiadomo, z takim plecakiem perspektywa może się zmienić ? )

Edytowane przez Robi912
zapomniałem dopisać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Poniżej lista rzeczy, które warto zabrać w podróż z dzieckiem. Z niej można wybrać, to co warto wrzucić do plecaka. Jedzenie, picie, coś do zabawy, ubranie na zmianę, pampersy, preparaty na komary, kleszcze, kremy na słońce, maść na ząbki, ogólnie apteczka, bo to bardzo się przydaje. Nie wiem, czy chodziłeś już wcześniej gdzieś z dzieckiem po górach? Jeśli nie to warto spróbować przejść się kilka razy w mniejsze góry. Jeśli już byłeś na szlaku, to wiesz, co zabierasz. Zwróć też uwagę na nosidełko, które wypożyczasz, żeby nie zrobić dziecku krzywdy, 

https://mynaszlaku.pl/co-spakowac-na-podroz-z-dzieckiem-101-potrzebnych-rzeczy/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawienie, dzięki :)

To nasz pierwszy wyjazd w góry w ogóle, stąd nie chcę od razu się rzucać na wyższe szlaki, zanim nie obejdę się po krótszych trasach jak Rusinowa Polana lub Gąsienicową z Brzezin. O nosidełkach już dość sporo poczytałem, radziłem się też na innych forach, mam nadzieję że wszystko będzie pasowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie iść do Doliny Małej Łąki. Nie jest tak bardzo oblegana jak pozostałe a widoki cudne. 

Jak moja córka „chodziła” po górach w nosidełku to byliśmy właśnie w Małej Łące, Dolinie Strążyskiej, Kościeliskiej, Chochołowskiej. Nad Morskim Okiem, na Rusinowej Polanie (szlak z Wierch Porońca) i na Polanie Kopieniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Od siebie  polecam z Kościeliska iść Doliną Kościeliska ,aż do Doliny Małej Łąki,widoczki piękne i trasa nie jest wymagająca.Mieliśmy ze sobą ślizg na powrocie już do Doliny Małej Łąki ,frajda bo cały czas szlakiem z górki ,córka 6,5 roku była mega zadowolona 

Warto jest też zajrzeć sobie do tego sklepu

https://r70.pl/

Z wyposażeniem survivalowym aby skompletować potrzebny sprzęt na taki wyjazd.

 

Edytowane przez oriiimi
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...