Skocz do zawartości

Obcierające buty


Tomasz Kozik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taki problem że jakiekolwiek buty bym nie miał w góry to mnie obcierają. Ostatnio nawet zainwestowałem w porządne obuwie, dopasowane odpowiednio i problem nadal występuje.

Podejrzewam że problem nie dotyka tylko mnie więc liczę na gorącą dyskusję nad patentami jakie wy zastosowaliście aby wam sie wygodnie przemierzało szlaki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt cienkie, niewłaściwe skarpety? Bywa też tak, że nowe buty, kiedy jeszcze dobrze się nie ułożą i są twarde, przeważnie mogą uprzykrzać trochę wędrowanie. Ja ostatni w lato, na problem obcierającego buta robiłem tak (proszę się nie śmiać - pomagało):

odrywałem niezbyt gruby kawałek chusteczki higienicznej, układałem na miejsce gdzie but obcierał i na to przyklejałem plaster z opatrunkiem. Tak przełaziłem kilka dni i bąbel nie zwiększał się ani nie sprawiał dyskomfortu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne skarpety powinny pomóc lub system cienkiej i grubej skarpety. Jak koledzy wyżej napisali problem może być w zbyt słabym sznurowaniu.

No i zależy gdzie Cię obciera. Palce od wewnatrz i zewnątrz stopy, palce od spodu czy też pięta.

Jak ktoś dużo chodzi to zna już swoje "sweet spot" gdzie może się coś pojawić.

Jak już jest obtarte to możesz użyć Compeed w sztyfcie.

 

Zanim pojawia się obtarcia to może ci pomóc :

20190829_143212.jpg

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam parę osób, które też mają problemy z "obcierającymi" butami. Ogólnie to pomagało właśnie tak jak koledzy / koleżanki podpowiadają mocniejsze sznurowanie butów. Tylko po całej długości od dołu do góry, lekko pociągając za sznurówki. Stopa i krawędź buta nie mogą przemieszczać się niezależnie od siebie.

Jak to nie pomaga to można stosować różne zapiętki do butów aby ułożyć stopę.

Kupić porządne grube skarpety trekkingowe.

Jak już nawet modlitwa nie pomaga to ostatecznie można używać plastrów żelowych na miejsca w których nas obciera, oczywiście zakładamy je już przed ruszeniem na szlak. Bardzo dobrze chronią i powinien być problem rozwiązany. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...