Skocz do zawartości

Martynast

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
2 minuty temu, Zośka napisał:

@Anuś @jaaga76 nie uważacie że to jest bardzo smutne ? Że schronisko jest schroniskiem już tylko z nazwy ? A te schroniska tak się już skomercjalizowały że właściwie to powinny zmienić nazwę na górskie hotele (albo raczej hotele w górach) ? 

Wczoraj oglądałam jakiś filmik na Youtube i gość właśnie powiedział, że górskie schroniska, to już nie schroniska....Jak nie masz rezerwacji, to nie śpisz (albo śpisz obok) ?‍♀️?‍♀️?‍♀️

  • Lubię to ! 1
  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaaga76 napisał:

Wczoraj oglądałam jakiś filmik na Youtube i gość właśnie powiedział, że górskie schroniska, to już nie schroniska....Jak nie masz rezerwacji, to nie śpisz (albo śpisz obok) ?‍♀️?‍♀️?‍♀️

E tam. Podczas naszego wrześniowego spotkania @Mateusz Z nie miał, a spał ? 

  • Lubię to ! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to można przekoczować noc na korytarzu, schodach czy w kuchni turystycznej. Tym bardziej, że teraz można chodzić nocą, nikt raczej nie powinien z tego powodu robić problemów, oczywiście o ile ktoś was zauważy ? Moim zdaniem nocleg awaryjny, powinien być mimo pandemii i tej całej otoczki wokół tego. Ciekawe jak ktoś zamarznie w kosówce pod schronem to kto się nad tym pochyli... 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
31 minut temu, Fibi napisał:

Murowaniec podąża w dziwnym kierunku?

Hmmm co prawda z wiekiem zwiększa się u mnie zapotrzebowanie na komfort , ale to chyba przesada , schronisko to schronisko a nie hotel  którejś tam kategorii.Idąc w tym kierunku zaczniemy odśnieżać i posypywać szlaki a  z Doliny Jaworzynki na Przełęcz zamontujemy ruchome schody .Eeeee dawniej to były góry nie to teraz .......?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej nie rozumiem sensu takich schronisk jakie obecnie są w Tatrach (czyli hotel z rezerwacją rok naprzód + knajpa), bo Tatry to tak małe góry że wszędzie można wejść i zejść startując rano z granicy Parku i schodząc wieczorem. 

Zresztą co to za schronisko górskie do którego można zwykłą osobówką dojechać ?

A likwidacja tych obiektów z pewnością wyraźnie zmniejszyłaby ruch, bo spora część ludzi idzie tylko do schronisk i w ich okolice, zaliczając jako "atrakcję turystyczną" schabowego + piwo. 

 

No ale to chyba marzenie ściętej głowy. 

Edytowane przez Jędrek
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to z drugiej strony - takie obiekty działają jak lep na muchy - doliny bez zabudowań nie przyciągają tłumów.

Ja to bym proponował poświęcić jakąś dolinę stricte dla wprowadzenia tam rzeszy ceprów - z kolejką, melexami, tramwajem, marszrutkami, zaprzęgami konnymi i tyrolką, tak, by 90% ruchu było przekierowane właśnie w taki punkt. To pozwoliłoby 'odetchnąć' pozostałym obszarom parku ?

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...