Jump to content
Guest

Słowackie schroniska

Recommended Posts

Dnia 14.09.2019 o 09:24, Fibi napisał:

A jak to jest z wrzątkiem w słowackich schroniskach? Czy takie coś w ogóle funkcjonuje?

Zelene Pleso 2€, Tatliakova Chata 1€ za litr. 

• Like ! 1

@Mikołaj dzięki. Co prawda już wróciłam. Obyło się bez wrzątku? nawet o nim zapomniałam. Zamiast tego piliśmy schroniskową herbatkę- niewiele droższa od tego wrzątku ?

• Haha 1

On 8/31/2019 at 4:54 PM, Artur S said:

Miejsce urocze ale samo jedzenie w hotelu górskim już tylko takie sobie (już nigdy nie dam się nabrać na tzw. jeleni gulasz). Za to obok Majláthova Chata  oferuje  menu już na przyzwoitym poziomie.

W tej Chacie zamówiłem kiedyś fasolową, na której powierzchni unosiły się jakies 2mm tłuszczu, a w tłuszczu zatopiona wkładka - dwie muchy. Chude muchy, gdyż dość szybko byłem po tej zupie głodny...

• Haha 1

On 9/7/2019 at 7:16 PM, Tatromen said:

A kto tu był ???? 

Jo był!

MG-4940.jpg

I nie wiem skąd macie informacje o braku noclegów tam - nad Ťatliakovym jazerem spotkałem polaka, który właśnie planował tam spędzić noc - na piętrze jest urządzona sypialnia i jakieś dwuosobówki. Nie wiem czy się tam fajnie spoczywa, gdyż całą noc obsługa chodziła przed budynek zajarać i gadała...

Mi smakują:

1) Buchta (Zbójnicka Chata, Chata pri Zelonom Plese)

2) Kapustova polievka (Chata Teryho)

3) Fazulova polievka (Popradske Pleso)

4) Gulasz i knedliczki (Chata pri Zelonom Plese)

5) Bylinkovy caj (Chata Zamkovskieho)

Właściwie herbaty ziołowe w każdym schronisku smakują inaczej ? Zdarza się, że herbatę z Zamkowskiego zabieram do termosu choć prawda jest taka, że w domu smakuje już inaczej.. 

• Like ! 3