Skocz do zawartości

Słowackie schroniska


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłam na forum tego tematu więc zacznę tutaj! Które schronisko po słowackiej stronie Tatr możecie polecić na nocleg a w którym warto się zatrzymać na coś dobrego do zjedzenia? Które waszym zdaniem jest najładniej położone a z którego jest blisko do waszych ulubionych szlaków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa gulaszowa i piwko nigdzie tak nie smakuje jak w Chacie pod Rysami.  Na drugim miejscu pod względem pyszności gulaszowej  jest u mnie Chata pod Soliskom, ale tam że względu na możliwość dojazdu krzesełkiem jest zawsze dużo ludzi i atmosfera średnio górska.  W Tatrach Zachodnich schronisko Zarskie, idealna baza do wypadów na Rohacze,  Baraniec czy Banikov. Warunki noclegowe bardzo dobre,  dla nocujacych możliwość dojazdu i pozostawienia auta za drobną dopłatą ( jedyny minus to kiepska kuchnia,  przynajmniej wtedy gdy tam nocowalem)

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w innych schroniskach obok stanowiska do nalewania piwa jest też takie do nalewania Kofolii ! Mnie ona tak średnio smakuje ale widzę bardzo dużo osób pijących ten napój. Widziałam ją w Zbójnickiej, Teryho, przy Popradskim i w dolinie Wielickiej!!! Nie wiem jak przy Zielonym Stawie a w Chacie pod Rysami nie byłam w środku!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Natalia D napisał:

Kofola jest pyszna, moja ulubiona? A tu znalazłam zdjęcie z mojego pierwszego pobytu nad Popradzkim! Była wtedy piękna pogoda! Przyznacie chyba że to urocze miejsce i w takich miejscach wszystko - nawet zwykła woda mineralna, niegazowana, smakuje wyjątkowo!!!

 

Miejsce urocze ale samo jedzenie w hotelu górskim już tylko takie sobie (już nigdy nie dam się nabrać na tzw. jeleni gulasz). Za to obok Majláthova Chata  oferuje  menu już na przyzwoitym poziomie.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie słowackie schroniska są piękne. Chata pod Rysami z wychodkiem ma szczególny urok? Terinka i Zbójnicka zostały w moim serduchu?, a  chata przy Zielonym Plesie też cudna, no i ten Staw szczególnie przy ładnej pogodzie i wcześnie rano jak wszystkie szczyty się w nim odbijają??

DSC_0855.JPG

Edytowane przez Kasia K
  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fibi to nie schronisko. To jest Tatliakowa Chata albo inaczej Bufet Rohacki. Znajduje się w słowackich Tatrach Zachodnich w Dolinie Rohackiej i jest czynna tylko w sezonie letnim. Można tam dojść asfaltem z parkingu w Zwerovce ale możesz też dojść z Doliny Chochołowskiej przez Rakoń. Niestety noclegów tam nie oferują ale zjeść i napić się można. Kiedyś było to schronisko ale spłonęło chyba w 1963 roku. Niedaleko są piękne Rohackie Stawy i można też wejść wyżej na Grań Rohaczy ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ppiioottrr napisał:

a ktoś coś na temat Żiarskiej Chaty?

 

Z tego co wiem jest otwarta cały rok chyba że istnieje duże zagrożenie lawinowe. Dość dużo pokoi i podobno dobre jedzenie. Jak nocujesz w schronisku to możesz dojechać samochodem pod samo schronisko. Szlakami dojdziesz na Rohacze, Otargańce, Banikov i Wołowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Agnieszka GP said:

Z tego co wiem jest otwarta cały rok chyba że istnieje duże zagrożenie lawinowe. Dość dużo pokoi i podobno dobre jedzenie. Jak nocujesz w schronisku to możesz dojechać samochodem pod samo schronisko. Szlakami dojdziesz na Rohacze, Otargańce, Banikov i Wołowiec.

aaa dzięki. to info o aucie jest cenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2019 o 19:46, ppiioottrr napisał:

aaa dzięki. to info o aucie jest cenne

Wjazd kosztuje 10 euro, jest możliwy tylko przy jednoczesnym wykupieniu pobytu i tylko poza sezonem zimowym. Zimą drogą służy ski alpinistom, którzy dość często szusuja po tej dolinie.  Autem.mozna wjechać raz i zostawić  je do końca pobytu,  nie jest możliwe opuszczanie parkingu i powrót.  Droga jest nie najgorsza jednak nie polecam wjazdu autem z bardzo niskim zawieszeniem. Najlepszy patent jest na ciepłą wodę - dostajesz metalowy żeton który trzeba umieścić w automacie i masz trzy minuty kąpieli  - Nie ma możliwości dokupienia dodatkowych minut.

Edytowane przez Artur S
Dopisek
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Artur S said:

Wjazd kosztuje 10 euro, jest możliwy tylko przy jednoczesnym wykupieniu pobytu i tylko poza sezonem zimowym. Zimą drogą służy ski alpinistom, którzy dość często szusuja po tej dolinie.  Autem.mozna wjechać raz i zostawić  je do końca pobytu,  nie jest możliwe opuszczanie parkingu i powrót.  Droga jest nie najgorsza jednak nie polecam wjazdu autem z bardzo niskim zawieszeniem. Najlepszy patent jest na ciepłą wodę - dostajesz metalowy żeton który trzeba umieścić w automacie i masz trzy minuty kąpieli  - Nie ma możliwości dokupienia dodatkowych minut.

dzięki. to też różne istotne info ? 

chyba jednak zachodnie zostawimy na inny raz... teraz nam coś inaczej wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...