Skocz do zawartości

Kronika śmierci w górach


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro premiera nowej książki o tatrzańskich tragediach. Ale zanim po nią sięgnięcie, zachęcam do przeczytania wywiadu z jej autorem. 

https://podroze.gazeta.pl/podroze/7,114158,26298881,w-tatrach-pojawilo-sie-tzw-myslenie-korporacyjne-ktos-jest.html#s=BoxOpMT

Zapowiada się nieźle. Pewnie kupię i przeczytam. I porównam z klasyką gatunku - "Wołaniem w górach" Jagiełły.

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
12 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Najlepiej przeczytaj i sam wyrób sobie opinie. 

Moim zdaniem arcydzieło to nie jest, ale nie miałem jakoś poczucia straconego czasu po jej przeczytaniu ?

Chętnie przeczytam. Bardziej się zastanawiam nad kupnem bo ja już generalnie nie mam gdzie trzymać książek. Dlatego myślałem o pożyczeniu najpierw i sprawdzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Luk_ jakoś mi przymiotnik "przyjemnie" nie pasuje do "Wołania" ....to po pierwsze. Po drugie kronika z zasady zawiera "suche fakty.  Po trzecie, sam sposób opowiadania przez Jagiełłę, już był tak sugestywny, że nie trzeba (jak dla mnie) żadnych ozdobnikow. Moja wyobraźnia solidnie malowala obrazy. Po czwarte "Wołanie" jest do bólu śpójne i ma cel. 

Co jest celem drugiej książki... za prawdę nie wiem...jaka jest myślą przewodnia podobnie...  może autor podpisał umowę i kończył mu sie termin, więc wrzucił co tylko mu sie kojarzyło...?

Czemu teraz wszyscy muszą pisać książki o górach??? Szaleństwo jakieś... Nie wiem jak Wy, ale ja już nie jestem w stanie śledzić rynku ksiązki górskiej...?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...