Skocz do zawartości

Plecak


Gieferg

Rekomendowane odpowiedzi

Z czym na plecach chodzicie w góry?

Z początku chodziłem z tym samym plecakiem z jakim chodzę na co dzień po mieście. Po kilku wycieczkach stwierdziłem, że przydałoby się coś większego, ale że akurat nie miałem ochoty wydawać za wiele kasy, sięgnąłem po pierwszy lepszy plecak z allegro, o, taki:

https://allegro.pl/oferta/plecak-turystyczny-gorski-45-10-55-litrow-kolory-9409686481

I przez ostatnie trzy sezony chodziłem z nim. Ostatnio doszedłem jednak do wniosku, że przydałoby się coś wygodniejszego, lżejszego i.. nieprzylegającego do pleców. Na ostatni wypad wziąłem na próbę plecak żony:

https://www.decathlon.pl/plecak-mh500-30-l-id_8504476.html

który jest ogólnie bardzo fajny, ale ma jeden mankament. Przyzwyczaiłem się przy poprzednich plecakach do tego, że mogę sobie bez problemu wyciągnąć litrową butelkę z bocznej kieszeni bez zdejmowania plecaka i również bez zdejmowania ją na miejsce odłożyć. Tutaj nie ma takiej opcji. Ciekaw jestem czy znajdzie się coś, co by dawało taką możliwość, jednocześnie oferując plusy tego plecaka z Decathlonu.

 

EDIT

 

Kto by pomyślał, że nikt tu plecaków nie używa ?

 

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Czytając Pański wpis na temat plecaka ,udało mi się wywnioskować że poszukuje Pan modelu zbliżonej konstrukcji do tego z Decathlonu bądź takiego samego , który używa Pańska żona ,lecz zachowując przy tym jego walory techniczne .

Osobiście takowego problemu nie mam ,bo używam bukłaka na wodę ,ale mogę podpowiedzieć jak ja rozwiązałem problem z dobywaniem butelki wody z plecaka .Używając modelu Raccoon 45 l od Wisporta , który bez sprzętu niestety trochę waży, z powodu użytego do jego produkcji materiału jakim jest Cordura, miałem do wykorzystania sporą przestrzeń montażową w postaci systemu mocowania zwanego MOLLE PALS. Pasy te naszyte są również na pasie biodrowym , co dało mi coś w rodzaju tactical belta na którym mogłem przytroczyć oporządzenie . IFAK (individual first aid kit) , nóż, kieszeń cargo,  Po jednym z wypadów zastanowiłem się nad tym by nosić butelkę wody w specjalnej kieszeni jako dodatkowe "wsparcie" dla bukłaka ,która po złożeniu zajmie mało miejsca ,ale równocześnie pozwoli na wygodne dobycie wody i jej przenoszenie bez przeszkadzania i  przysłowiowego dyndania .Przeglądając internet natrafiłem na produkt marki Miltur. Jest to pokrowiec na termos bądź butelkę, w systemie molle pals .Na uwagę zasługuje fakt iż wykonany jest z bardzo dobrej jakości materiałów ,a spory wybór kolorystyki/kamuflaży jest duży .

Podsyłam link do produktu :

https://miltur.pl/kieszenie-na-butelke-termos/164-kieszen-na-butelke-termos-srednica-8.html

Myślę że to byłby dobry sposób na przenoszenie wody , jeśli nie przeszkadza Panu sprzęt przy pasie   .Przyglądałem się jeszcze modelowi plecaka Pańskiej Żony , i w przypadku pasa biodrowego nie było by problemu przepleść przez pasy zakańczające mocowanie do konstrukcji plecaka , właśnie pokrowca na butelkę wody .

Myślę że udało mi się  Panu pomóc, i podsunąć pomysł na przenoszenie wody .

Z górskim pozdrowieniem :

Kacper ?  

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/15/2020 at 7:34 AM, Gieferg said:

mogę sobie bez problemu wyciągnąć litrową butelkę z bocznej kieszeni bez zdejmowania plecaka i również bez zdejmowania ją na miejsce odłożyć

Wolfskinowe plecaki już od 28L oferują "kieszeń" w pasie biodrowym - standardowa butelka piwa się tam mieści, czy litrowe wejdzie to już ciężko powiedzieć ?

 

pol_pl_Plecak-HIGHLAND-TRAIL-50-MEN-3547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, rozwiązanie z tym molle to jest jakiś pomysł, szczególnie że nawet mam jeden plecak z tym systemem, którego tylko dlatego nie zabieram na dłuższe wyjścia w Tatry że butelki nigdzie indziej niż do środka tam nie wsadzę. Do rozważenia..

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat jestem wierny Deuterowi. Obecnie korzystam z Deutera Futury Pro 44 l, zaś na jednodniowe wyprawy używam Ospreya Talona 22 litry. W planach mam jeszcze kupno czegoś o litrażu 35. I będzie to albo Gregory, albo Thule. Generalnie uważam, że jeśli jeśli ktoś nie robi GSB, nie taszczy ze sobą kuchni i zbędnych rzeczy, to kupno większego plecaka niż 40 l mija się z celem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Mnich Moderator said:

kupno większego plecaka niż 40 l mija się z celem ?

Ja nie taszczę zbędnych rzeczy, a w 85L się czasem ledwo mieszczę... ?

 

Jeszcze mi przyszedł do głowy pomysł z zaczepami, które stosują maratończycy, do uszu plecaka na wysokości ramion/obojczyka. W łątwym terenie chyba się można przywyczaić, ale w pochyleniu i blisko skały, może być niewygodnie...

What Are The Features That Make A Backpack? - Advanced Backpack Review &  Buying Guide

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w prezencie Magnor 40 z Bergsona i jestem zadowolony (co prawda nie mam porównania z innymi, ale trudno znaleźć jakieś minusy w kwestii najważniejszej - komfort noszenia). Na pewno poprawiłbym kieszonkę w pasie biodrowym, bo jest tak mała, że praktycznie nic sensownego tam nie wejdzie. Kolejna sprawa to siatki po bokach w dolnej części plecaka (ja używałem ich głównie do noszenia litrowych butelek z wodą - i wydaje mi się, że takie jest ich przeznaczenie :D). Nie wiem, czy to wina mojej mobilności, wina plecaka czy sprawa normalna, ale miałem problem, żeby bez ściągania plecaka samemu wyciągnąć/włożyć butelkę na swoje miejsce (czyt. siatki) - jeśli to jest najważniejsze kryterium, to musiałbyś sobie sprawdzić na własnej skórze.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o plecaki to u mnie bezapelacyjnie wygrywa Deuter. Moje stadko to: aircontact 40+10,  aircross 18 i City 12. Dwa pierwsze mają opcje podłączenia "camela". Są wygodne, z masą schodków. Bez problemu można do nich przypinac różne rzeczy. Aircontact ma w pasie biodrowym kieszkonkę. 

W 50 spokojnie pakuję się na tydzień z niewielkim zapasem jedzenia i butami na zmianę. 

Deuter są dla mnie super, ale trzeba pamiętać, że swoją wagę mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q'bot napisał:

Ja nie taszczę zbędnych rzeczy, a w 85L się czasem ledwo mieszczę... ?

 

Jeszcze mi przyszedł do głowy pomysł z zaczepami, które stosują maratończycy, do uszu plecaka na wysokości ramion/obojczyka. W łątwym terenie chyba się można przywyczaić, ale w pochyleniu i blisko skały, może być niewygodnie...

What Are The Features That Make A Backpack? - Advanced Backpack Review &  Buying Guide

@Q'bot może to i wygląda "szałowo", ale na szlaku słabo się sprawdza. Nie wspomnę o ciepelku w tej kamizeleczce....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Obecnie korzystam z Deutera Futury Pro 44 l, zaś na jednodniowe wyprawy używam Ospreya Talona 22 litry.

22 litry to nawet na co dzień po mieście byłoby dla mnie niezdatne do użytku ?

Chodzę w zasadzie tylko na jednodniówki 40/45-tka jest dla mnie optymalna, choć ta 30-tka, z którą ostatnio byłem też dała radę (pomijając ten problem z wodą).

 

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gieferg napisał:

22 litry to nawet na co dzień po mieście byłoby dla mnie niezdatne do użytku ?

Chodzę w zasadzie tylko na jednodniówki 40/45-tka jest dla mnie optymalna, choć ta 30-tka, z którą ostatnio byłem też dała radę (pomijając ten problem z wodą).

 

A ja zawsze mam miejsce w tej 22. Nawet zimą zabieram go na jednodniowe wycieczki. Zmieszczę w nich wszystko, co potrzebuję, z kuchenką turystyczną włącznie ?

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 litry wody, peleryna, kurtka, jeszcze jakaś koszulka na zmianę, jedzenie i parę drobiazgów. 40-tkę zwykle wypycham po brzegi.

Wolę nosić pojemniejszy plecak, który można skompresować jeśli nie ma potrzeby korzystania z pełnej pojemności.

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2020 o 21:49, Konrad93 napisał:

Dostałem w prezencie Magnor 40 z Bergsona (…) miałem problem, żeby bez ściągania plecaka samemu wyciągnąć/włożyć butelkę na swoje miejsce (czyt. siatki) - jeśli to jest najważniejsze kryterium, to musiałbyś sobie sprawdzić na własnej skórze.

Jak się tylko nadarzy sposobność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Osprey Sylva 20l - zaprojektowany specjalnie dla kobiet.Ma idealnie zaprojektowane szelki węższe na wysokości obojczyków, co zapobiega obcieraniu naszych ramion oraz pas biodrowy dostosowany do damskiej sylwetki .

Poza tym jest :

- lekki, zgrabny i jednocześnie pakowny,

- posiada siatkę dystansującą, zapewniającą cyrkulację powietrza plecom, więc się tak nie pocimy,

- trzy komory i dużą ilość kieszeni pozwala na fajne spakowanie się (w dużym plecaku gdy potrzebowaliśmy coś co było akurat na jego dnie, musieliśmy całą zawartość wywalać, a tutaj nie ma tego problemu)

- posiada pokrowiec przeciwdeszczowy

- ma system do zamontowania bukłaka ( to jest w ogóle REWELACJĄ-nie trzeba się zatrzymywać, żeby wyjąć butelkę z piciem, tylko cyk : rurka w usta i pijesz!!!)

Od siebie polecam poszukać tego typu wyposażenia w sklepie https://r70.pl/

Edytowane przez oriiimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...