Skocz do zawartości

Dolina Pięciu Stawów - Krzyżne, Kępa


Mateusz Z

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

W ostatni weekend sierpnia wybrałem się na spacer po Tatrach. Miałem nie jechać i czekać na wyjazd forumowy, ale nie udało się powstrzymać uzależnienia. Wylądowałem w sobotę (29.08) w Zakopanem. Na pierwszy dzień plan był taki: Kuźnice - Krzyżne przez Murowaniec - nocleg w piątce. Spokojnym krokiem ruszam w stronę Hali Gąsienicowej. Na trasie dość mocno wiało. 

1.jpg

Przerwa przy Murowańcu i spokojnym krokiem ruszam w stronę przełęczy Krzyżne. 

 

3.jpg

Trasa nie sprawa trudności, aczkolwiek jest ciekawszy moment niedaleko przełęczy, gdzie trzeba wejść na grzędę po lewej stronie żlebu. W końcu ląduję u celu. Mimo średniej pogody widoki są naprawdę ładne. Spędzam na przełęczy dłuższą chwilę (godzinę?) 

4.jpg

5.jpg

Widząc ścieżkę prowadzącą od Krzyżnego w nieznanym kierunku postanawiam się tam wybrać. Widoki zapierają dech w piersiach... W stronę Lodowego i widok na Orlą i przełęcz Krzyżne. 

 

6.jpg

8.jpg

7.jpg

Zejście do Doliny Pięciu Stawów również nie stwarza trudności. Gdzie nie gdzie można wspomóc się rękoma. Noc w schronisku mija pod znakiem burzy. Po północy zaczęło trzaskać, aż schronisko się trzęsło. O 3 pobudka. W planach wschód słońca z Gładkiego Wierchu i dalej Kotelnice, aż do Liptowskich Murów. 3:30 wymarsz ze schroniska. Na zachodzie nieba widać byłyski. Burza wydawała się kierować w moją stronę. Kalkulując ryzyko postawiłem się wycofać.. Burza poszła na Zakopane, a wschód słońca dane mi było oglądać z Kępy (niebieski szlak z piątki do moka). 

 

9.jpg

10.jpg

Po wschodzie zastawiając się gdzie dalej iść, postanowiłem odwiedzić Morskie Oko :D Niestety przy zejściu znów odezwał się ból kolana. Rano - zanim przyjdą pierwsi turyści jadący do Palenicy busem  nad jeziorem jest pusto. Delektując się schroniskowym Żubrem podziwiałem Mnicha i Mięgusze. 

11.jpg

Poniżej zdjęcia 6,7,8 - coś wczoraj wywaliło

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Edytowane przez Mateusz Z
  • Lubię to ! 10
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zośka napisał:

@Mateusz Z i jak szlak po remoncie ?

Od Gąsienicowej schodki, kruszyna praktycznie zniknęła. Przyjemna trasa. :) 

4 minuty temu, Luk_ napisał:

remont szlaku na Krzyżne ma się chyba dopiero zacząć ?

Z tego co mi wiadomo to remont będzie teraz od Doliny Pięciu Stawów. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kasia K napisał:

piękne foty ?, a temat kolana w moim przypadku również się powtarza

Dzięki :) Mnie kolano boli od zejścia ze Sławkowskiego Szczytu w lipcu. Mam nadzieje, że na zimę Ci przejdzie, bo z pewnością masz ambitne plany ;) Do zobaczenia na szlaku! 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki i naprawde fajna widokowo wycieczka @Mateusz Z wschodu i zachodu aż zazdroszczę ?? trud się opłaca ?

Pod koniec lipca też całkiem przypadkowo się tam znalazłam...? miała być tylko wycieczka do piątki z paczką znajomych i powrót, a po obiedzie w piątce pomysł pójścia na Krzyżne więc bez namysłu idziemy... aż tu w połowie drogi przypominam sobie, że przecież remont szlaku jest z przełęczy w stronę Gąsienicowej ? trudno na Krzyżne już blisko więc o powrocie nie było mowy ? widoki cały czas pyszne choć raz na jakis czas chmury przysłaniają sporą część Tatr... i nawet lekki deszczyk kilka razy się pojawił, ale jakoś tak humory cały czas dopisywały.... schodzilismy do Gąsienicowej ?‍♀️ ( tutaj ciiiiii ?) ok 19 więc spokojnie było a mgła zrobiła się taka że zobaczyc nas graniczyło z cudem ?  a zimne piwko w Murowańcu po całym dniu nigdzie indziej nie smakuje tak wyśmienicie ? No i Kościelec o zmroku .... trudno było by się oprzeć temu widokowi i wracac tą samą trasą....

20200917_174011.jpg

20200917_173932.jpg

20200917_173904.jpg

20200917_173746.jpg

20200917_173617.jpg

20200917_173601.jpg

20200917_173537.jpg

20200917_173248.jpg

20200725_211542.jpg

20200725_205648.jpg

  • Lubię to ! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...