Skocz do zawartości

reckeen

Użytkownik
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez reckeen

  1. Hej,

    Wybieram się w najbliższy piątek w Tatry (do Zakopanego), trochę pochodzić, zobaczyć ile śniegu jeszcze leży, tam na górze... W planach Czerwone Wierchy, może Granaty, może przejście od Kuźnic do Doliny 5. Stawów, lub odwrotnie.... zależnie od warunków, sił i humoru. Zostanę na noc, w Zakopanem, potem w sobotę też jakiś szlak i powrót do Krakowa.

    Jadę sam, autem, więc jeśli ktoś chce się podpiąć, przejść wspólnie, albo chociaż skorzystać z darmowej podwózki, dajcie znać. Wszystkie szczegóły do obgadania.

    zapraszam.

  2. 14 godzin temu, Anuś napisał:

    Hmmm... czytam i czytam i właściwie to nadal nie wiem co jest na szarym końcu moich górskich planów ? chyba nie ma takiego końca ? ja mam tak, że wszędzie chciałabym być choćby z ciekawości aby sprawdzić czy oby faktycznie nuda. Zdziwiłam się @reckeen czytając Twoją ciekawą i całkiem  zabawną wypowiedź, ze nie ciągnie Cię na Słowację.... przecież Tatry to Tatry no poprostu całe trzeba zdreptać - a jest tam pięknie serio ( ja dopiero zaczynam tam przygodę, ale już się nie moge doczekać powrotu na słowacką stronę ) a Ciebie namawiam do zmiany zdania, napewno nie będziesz rozczarowany ? 

    Wracając do pytania to przypominam sobie jedną nudną dolinę i chyba wole omijać - Iwaniacka  ( schodziłam nią wracając z Ornaku - nuda )

    Pewnie masz rację... na pewno masz rację. Wiem, że gdybym się tam wybrał, zgodziłbym się z Tobą. Kto wie, może jeszcze nie jestem za stary... jeszcze kilka pomysłów na nasze Tatry mam. A potem, kto wie, może nogi poniosą mnie na słowacką stronę... zobaczymy.

    • Lubię to ! 3
  3. Dnia 29.08.2020 o 12:00, Daerkopolo napisał:

    No ja czekam na pogodę i Przełęcz pod Chłopkiem a potem cała Orłą jeszcze muszę zaliczyć od Zawratu do Krzyżnego no i obowiązkowo piwko w Murowwńcu? Myślę że wrzesień będzie ładny to będzie ogień.

    Tak, przełęcz pod Chopkiem także jeszcze przede mną. Może się uda przed zimą? Całą Orlą przeszedłem w ubiegłym tygodniu. Piękna pogoda, ludzi mniej niż się spodziewałem (był środek tygodnia). Poszło sprawnie i aż za szybko (cała trasa, od i do Kuźnic, ok. 9 h). Dobrze mi się szło, miałem ochotę nieco się wymęczyć. 

    • Lubię to ! 1
  4. Dnia 20.08.2020 o 14:54, Mnich Moderator napisał:

    Do I Forumowego Spotkania Tatromaniaków dzielą nasz jeszcze 2 tygodnie. Ktoś jeszcze się pisze? ?

    Wiem, że w gronie zainteresowanych omawiacie szczegóły, ale jak będzie bliżej wyjazdu, możecie podzielić się informacją, gdzie i kiedy będzie można Was spotkać? Ja nie mogę w pełni uczestniczyć, ale może na jeden dzień, w tym samym czasie uda się wyskoczyć i spotkać Waszą grupkę na szlaku? ?

    Ja chętnie, w każdym razie...

    Jutro się wybieram, tak na marginesie (wybaczcie off-topic), pooddychać trochę i zmęczyć się fizycznie, dla odmiany. No i zobaczyć co się zmieniło, w końcu już trochę czasu mnie nie było ? Orlą planuję przejść, może ktoś z Was też tam będzie?

  5. Fajne pytanie. Też chętnie dorzucę swoje trzy grosze...

    Choć na początek, troszkę się podroczę. Wybaczcie ?

    Dnia 22.08.2020 o 12:47, Lavinka napisał:

    Jeśli o mnie chodzi to z pewnością ostatni szczyt, o którego zdobyciu myślę, to Giewont. Ani nie jest wybitnie wysoki, ani z niego nie ma widoków, które bym lubiła- bo cóż może być fajnego w podziwianiu Zakopanego. No i te tłumy...

    Nie z tych najwyższych, to prawda. Ale brak widoków? Oj, tutaj nie mogę się zgodzić. Ja akurat lubię stanąć na wierzchołku i się rozejrzeć. Z każdego miejsca, ta sama panorama wygląda inaczej. Fakt, z nieodległej Kopy, zobaczymy więcej, ale czy na pewno ciekawiej? Hmmm... ja bym polemizował. Zgadzam się, że tłok, chyba z tych największych w Tatrach, ale, jest na to prosty sposób. Wyjazd poza szczytem sezonu ? Ostatni raz na Giewoncie byłem coś w okolicach lutego. Cały szlak w obie strony, spotkałem max. 10 osób. Fakt, to inne wspinanie - raki, masa śniegu, monitorowanie zagrożenia lawinowego... ale warto. Polecam.

     

    Dnia 22.08.2020 o 12:47, Lavinka napisał:

    Kolejnym miejscem, do którego mnie jakoś nie ciągnie, jest szlak na Rysy od polskiej strony. Chociaż widoki z pewnością są ciekawe to wędrowanie tam znacząco różni się od chodzenia po górach, jakie ja lubię. A lubię co jakiś czas się zatrzymać, posiedzieć, nacieszyć chwilą. Tymczasem co roku obserwuję zdjęcia i filmy, na których widzę pociąg ludzi połączonych łańcuchami.

    Podobna rada do powyższej. Zapewniam Cię, jest wiele dni w roku (większość?) gdy nie uświadczysz tłumów. Choć zgadzam się. To jeden z bardziej obleganych celów, więc zwykle sporo innych wspinaczy się spotka. Nie zrażałbym się tym jednak. Widoki, satysfakcja z wejścia (dość wymagające jest to podejście). No i widok coraz dalszego Morskiego Oka, potem Czarnego Stawu... nie rezygnuj. Spróbuj choć raz. Jak wybierzesz odpowiedni dzień, możesz uznać, że warto...

     

    Dnia 22.08.2020 o 12:47, Lavinka napisał:

    Kolejnym miejscem, który mam gdzieś w głowie na samym końcu górskich planów, jest Nosal

    Tu bym się zgodził. Ale... co powiesz na inną perspektywę? Dla mnie to idealny cel dla malutkich piechurów... W tym roku, mój 3-letni synek sam, wszedł i zszedł. A tutaj suche liczby to nie wszystko. Sam początek to sporo frajdy, dla dzieciaków, z ich krótszymi nóżkami, pokonując kolejne metry, wcale niełatwego (dla nich) podejścia, można porównać do całkiem konkretnych podejść dla nas, mogących więcej... A widoki na górze... fajnie widać stamtąd Tatry. Nie mówcie, że nie. Minusem widoków z pozostałych, "fajniejszych" wierzchołków, jest to, że ich samych z nich nie widać. Tutaj masz odpowiednią perspektywę ?

     

    Dnia 22.08.2020 o 13:23, jaaga76 napisał:

    Mhhhyyy... mi zostały Granaty. Jakoś ciągle nie mogę się zebrać, żeby domknąć Orlą. A to pogoda, a to kondycja, a to śnieg... A latka lecą...?

    Granaty? Ojojoj tutaj muszę stanowczo zaprotestować ? To (wiem, wiem, dla mnie!) najfajniejszy odcinek Orlej! Uwielbiam. Nie rezygnuj. Nie rób błędu! 

     

    Dnia 22.08.2020 o 13:44, Mnich Moderator napisał:

    Nigdy, ale to przenigdy nie będę już szedł z Koscieliskiej na Chochołowską (...)

    Jak ognia unikam też Chochołowskiej, ale czasami wyjścia nie ma, kiedy chce się wejść na Wołowca. O Chcoho było już napisane sporo, więc nie ma co rozwijać tematu. 

    Temat stary jak świat, istotnie ?

    Przyznaję, brak mi sensownych argumentów "za". Ja lubię. Bo lubię różnorodność. Raz (no dobra, raczej 3 razy) pochodzić po skałach, hen-hen na górze, a potem podreptać po Tatrach Zachodnich, czy właśnie Dolinach... Plus, jedno z niewielu miejsc gdzie nacieszyć się górami mogą dzieci (w wózkach), starsi, niepełnosprawni... choć oczywiście nie musisz z tego powodu lubić, nie to próbuję powiedzieć... Wiesz, mi się (zwłaszcza) Chochołowska kojarzy z długim marszem w rzęsistym deszczu (co lubię - raz na jakiś czas, odpowiednio ubrany...)... No i patrzę mocno sentymentalnie. Obie doliny to dla mnie początek cudownych, spokojnych i z dala od zgiełków i adrenaliny  szlaków - Grześ-Rakoń-Wołowiec czy Starorobociański... Klimat, który pozwala nabrać sił i dystansu do wszystkiego.

    Dnia 22.08.2020 o 16:23, Gieferg napisał:

    Krzyżne - niby miałem się wybrać w tym roku, ale akurat zrobili wtedy remont, a teraz to nie wiem kiedy się wybiorę - wolę za cel główny obierać szczyty niż przełęcze, a jeśli już przełęcze to niech chociaż jakims trudnym szlakiem.

    Hmmm... coś w tym jest, choć widoki z przełęczy też potrafią być piękne.. Jest tutaj gdzieś wątek, na temat ulubionych przełęczy... I akurat Krzyżne (podobnie jak Zawrat) pozwala naprawdę nacieszyć oko... No i tam kończy (i zaczyna się) Orla Perć, jeden z fajniejszych szlaków...

    Może wystarczy, bo uśniecie (jeśli doszliście aż tutaj ? 

    Nie gniewajcie się. Nie chcę nikogo poprawiać. Fajnie, że dzielicie się swoimi wrażeniami. Miło poznać inne punkty widzenia ?

    A teraz ja. Pisałem już tu i ówdzie, że uwielbiam (chyba) wszystkie szlaki. Pewnie nie w każde miejsce wrócę, ale o każdym myślę ciepło. A gdzie mnie nie ciągnie? Jak tylko przeczytałem pytanie, od razu przyszło mi do głowy jedno - Słowacja. Wiele razy myślałem, kombinowałem, planowałem, ale... nie, zawsze wygrywają nasze Tatry. Wiem, zakładam klapki na oczy, stary jestem i sentymentalny... ale, dopóki wyjazdów mam w sumie raptem kilka - kilkanaście dni w roku, pewnie nieprędko się to zmieni.

    I doprecyzowując - lubię podróże. Bliskie i dalekie. W wielu miejscach świata byłem. I wiele jeszcze mam w planach, ale jeśli chodzi o góry, to nasze Tatry i Bieszczady nasycają mnie wystarczająco...

     

    • Lubię to ! 6
  6. 20 godzin temu, Luk_ napisał:

    @Andrzejb bardzo się cieszę, że, wraz z żoną, dołączacie do naszej ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej osoby, które nienawidzą Chochołowską! Bardzo miło Was witamy! ?

     

    Czytam, myślę... myślę, czytam... ja jakiś dziwny jestem. Lubie góry, wszystkie szlaki, zawsze, w każdej pogodzie, o każdej porze roku. ..Na (dosłownie!) każdym szlaku potrafię znaleźć coś wyjątkowego, coś co lubię, coś co nie pozwala mi o nim źle myśleć... Jasne, są miejsca do których pędzę, jak na skrzydłach, ale uwielbiam tą różnorodność. Mnogość wyboru, mnogość widoków, mnogość barw, odczuć,  wrażeń...

    Jak tu siedzę, to tęsknię nawet do znienawidzonego przez większość asfaltu nad Morskie Oko. Nawet z nim wiążą się wspaniałe wspomnienia (pierwszy dłuuuugi szlak małego synka, całkowicie na własnych nóżkach, jego zachwyt nad tym, co zobaczył na końcu, duma z pokonanych kilometrów, ekscytacja na odcinkach ze schodami, gdzie zyskiwał przewagę nad bryczkami...). Jasne. Asfalt. Ale... gdzie zasmakować gór może ktoś na wózku inwalidzkim? 

    Co dziwniejsze, na co dzień jestem raczej pesymistą, świat widzę w smutnych barwach...to w górach odżywam...

    Takie moje odczucia. Ale oczywiście nikogo nie zamierzam przekonywać, krytykować. Rozumiem Was doskonale. Różnimy się. Jak te wszystkie szlaki ?

    • Lubię to ! 6
  7. Dnia 31.07.2020 o 11:10, wjesna napisał:

    Lubie w górach to, że przestaję tam myśleć o codzienności. Ciało się zmęczy i umysł tez ciągle pracuje aby bezpiecznie wejść, zejść, szlaku nie zgubić i nie ma już miejsca na to, co zwykle zajmuje go w poniedziałek, wtorek czy środę.

    Dziękuję wjesna. Pięknie wyraziłaś to, co ja myślę.. czym dla mnie są góry.

    Odskocznią, ucieczką... tam można zapomnieć. Choć na chwilę.

    • Lubię to ! 3
  8. 9 godzin temu, jaaga76 napisał:

    Do biografii dorzucam jeszcze "Ja Pustelnik" (chyba taki tytuł) i "K. Wielicki. Piekło mnie nie chciało".  Fajnie się też czytało o  Kurtuce (nie pamiętam tytułu)

    "Samotności solisty" nie znam, ale poznan.  Dzięki! 

    Co do książek o Broad Peak, akurat Hubo- Bader dla mnie słabo - dużo egzaltacji i koncentracji na sobie. Wolę książkę Bartka Dobrocha i Przemka Wilczyńskiego. 

    "Ja Pustelnik" faktycznie... zapomniałem o tym, a chciałem kiedyś kupić i mi uciekło... Dziękuję za przypomnienie! I jeszcze o Denisie Urubko. I o Messnerze...

    Kurtyka - masz na myśli "Sztuka Wolności", B. McDonald? Tak, polecam także!

    Wielickiego "Piekło...", tak, warto! I - jako ciekawostka - akurat w dniach gdy to czytałem, na szlaku spotkałem p. Krzysztofa Wielickiego (schodziłem z Orlej, w drodze z p. Krzyżne, do Murowańca). Nie miałem jej ze sobą, a szkoda. Nie zbieram autografów, ale jego podpis na książce fajnie byłoby mieć ? Zamieniliśmy kilka zdań i każdy poszedł w sowim kierunku.

    I ostatnie zdanie, o Tym, od którego wszystko się u mnie zaczęło. Jerzy Kukuczka. Czytałem chyba wszystko co o nim. Jego "Mój pionowy świat" wielokrotnie. Nawet synkom, do snu, gdy byli mali i nic a nic nie rozumieli, czytałem ? Jest tam wszystko - On, przygoda, wyścig o Koronę, nostalgiczny (choć niezamierzony oczywiście) opis tamtych czasów... co jakiś czas mnie nachodzi i sięgam do tej książki. Choć właściwie niczego nie czytam więcej niż raz. Nawet moich ulubionych autorów (zupełnie nie w tematyce górskiej).

     

     

    • Lubię to ! 2
  9. 3 minuty temu, Luk_ napisał:

    @reckeen ale Marcin napisał, że chce zacząć od Giewontu ?

     

    Masz rację, pomieszałem trochę ?

    Zgadzam się z Tobą całkowicie. Najpierw Giewont, a potem, zależnie od sił i warunków, kolejka w dół, szybkie zejście zielonym, lub ciekawsze i dłuższe, przez d. Gąsienicową.

  10. 44 minuty temu, Luk_ napisał:

    Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo czas przejścia zależy przede wszystkim od warunków i kondycji. Jeśli jesteś takim "niedzielnym" turystą to bym liczył tak z 8h samego marszu. I wypadałoby wcześnie wyjść, by uniknąć stania w kolejce przy łańcuchach na Giewont.

    Takie orientacyjne czasy poda Ci mapa turystyczna ?

     

    Zobacz szczegóły trasy Kuźnice – Kuźnice, 9:04 h (18.2 km): 

    https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.2695070,19.9805100;49.2509580,19.9340970;49.2323680,19.9816520;49.2695070,19.9805100&utm_source=android_app&utm_medium=share&utm_campaign=share_route

    Luk_ słusznie mówi... chociaż... niewiele wiemy o Twojej kondycji, ale jeśli jesteś w niezłej formie, to ja bym poszedł odrobinę "szerzej".

    Podana trasa jest chyba optymalna, jeśli chodzi o długość. Gdy uwzględnisz jeszcze walory estetyczne, w stronę Kasprowego, bardziej malowniczo, ze znacznie lepszymi widokami, byłoby obrać szlak prowadzący w okolice Murowańca (niebieski lub żółty, zamiast zielonego z Kuźnic). Lub odwrócić całość i zacząć od Giewontu, potem Kasprowy i zależnie od warunków pogodowych i zapasów sił, wracać najkrótszą (zieloną) trasą, lub w stronę Hali Gąsienicowej, zahaczyć o Murowaniec (wiem, wiem, znam negatywne opinie, ale myślę, że warto wpaść choć na kilka chwil) i schodzić żółtym (spory spadek wysokości na początku, potem płasko) lub niebieskim (zejście łagodniej rozłożone, opada niemal do samego celu). Dodatkowy atut - ewentualne mniejsze kolejki na łańcuchach, bo pod Giewontem będziesz wcześniej... na Kasprowym niech się dzieje co chce - tam tłumy w niczym nie przeszkadzają.

    Ale wszystko zależy od Twoich możliwości. Cokolwiek wybierzesz - będzie fajnie. Udanej wyprawy!

    • Lubię to ! 1
  11. Niektóre z polecanych - wrzucam na swoją listę. Dziękuję za polecenie.

    Od siebie, lubię biografie, "ludzi gór" oczywiście także.

    Znam i polecam zatem chyba wszystko co można spotkać na rynku: od pokolenia Lodowych Wojowników - Kukuczka, Kurtyka, Rutkiewicz, Wielicki, przez Hajzera na Czapkinsie i Bieleckim kończąc... ale także, nieco mniej oczywiste:

    - Trzy Bieguny (Leszek Cichy + Marek Kamiński) - choć niespecjalnie zredagowane, warto, bo przedstawia fascynujące sylwetki obu wielkich postaci

    - Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak. (Jacek Hugo Bader) - pięknie napisane (chyba jedyna ze wskazanych, nakreślona przez człowieka zawodowo władającego piórem)

    - Samotność solisty (Alex Honnold) - człowiek nie-z-tej-ziemi... free solo zdobył El Capitan. Brak słów. Warto!

    Oczywiście zawężam do pozycji związanych z tematyką forum.

    • Lubię to ! 3
  12. Wiem, wiem, z górami nie mają nic wspólnego, ale co powiecie na coś takiego... niedawno wymyśliłem i zrealizowałem sobie taki projekt - wszystkie (główne) krakowskie kopce, w ciągu jednego dnia, pieszo. Na lekko, niskie buty, bez plecaka, zbędnego balastu (picie można kupić po drodze :). Od wyjścia z domu, do jego powrotu, cały czas na nogach. Bez komunikacji miejskiej, hulajnogi czy co tam jeszcze można spotkać po drodze. Tylko marsz.

    Specjalnie nie układałem optymalnej trasy, szedłem "intuicyjnie", na pewno da się szybciej i krócej, ale nie w tym rzecz. Wymyśliłem taką kolejność: k. Krakusa - k. Wandy - k. Kościuszki - k. Piłsudskiego.

    Całość wyniosła 58 km, ponad 12 godzin. Oczywiście bez forsowania, podbiegania, ale też w sumie bez przerw. Jak mówię, nie badałem wcześniej tematu, więc w sumie nie miałem pojęcia co z tego będzie i czy... dam radę w jeden dzień ? Niemal płasko, bez przewyższeń, ekspozycji i kolejek na łańcuchach więc dałem ?

    Oczywiście nijak ma się to do szlaków górskich, w pięknych okolicznościach przyrody, ale jako ciekawostka... Jednorazowy wybryk, bo w przeciwieństwie do szlaków górskich, gdzie te same ścieżki mogę pokonywać niezliczoną ilość razy, tutaj nie wyobrażam sobie powtórzenia.

    • Lubię to ! 3
    • Haha 3
  13. Nie zlinczujcie, proszę... ale czy w Zakopanem, da radę dobrze zjeść, będąc weganinem? Ja wiem, wszędzie surówki, frytki, czy placki, ale tak z prawdziwego zdarzenia? Smacznie, pomysłowo i z dala od produktów zwierzęcych? Niebawem jadę z dziećmi na kilka dni, badam teren... dotychczas, choć w górach jestem co chwila, to na krótko i raczej nie jadam "na mieście"... coś, ktoś??? 

  14. Chodzę i chodziłem sporo. Zszedłem wiele szlaków, część z nich niezliczoną ilość razy. W różnej pogodzie, porze roku, także zimą...

    Ale producenci obuwia, wiele na mnie nie zarabiają. Jak żyję, zawsze miałem jedną dyżurną parę butów (oczywiście wyższe i cieplejsze, ale cóż, moim zdaniem łatwiej latem w ciepłych butach, niż zimą w letnich...). Najpierw, był to jakiś Merrell (nie pamiętam modelu), potem, wiele lat klasyczny, widziany wszędzie Aku Camana Fitzroy... Obecnie pokonuję szlaki w Salewa Crow GTX.

    Ameryki nie odkryję - każdy kolejny but, lepszy od poprzedniego.... Salewa jest świetna, mega wygodne, podeszwa pod raki półautomatyczne, nie mam się do czego przyczepić. No i nie ukrywam - bardzo podoba mi się, jak wyglądają.

    Aaaaa, byłbym zapomniał. Zwykle (w sezonie ciepłym), mam w plecaku sandały (Keen Clearwater CNX). Bajka - w niższych partiach, dolinach...  moment zejścia, zanurzenia nóg w strumyczku i przyodzianie sandałów... ktoś też tak ma?

    Niższe podejśćiówki też mam, ale biegam w nich na co dzień, po mieście. W góry stawiam jednak na wyższe. Nie wiadomo gdzie ostatecznie nogi poniosą, chronię stawy...

    • Lubię to ! 3
  15. 4 minuty temu, vatra napisał:

    Między Świnicą a Zawratem masz szlak zamknięty więc też musisz zejść ?

    Faktycznie, uciekło mi to... Ojej, to spore obejście (jak? chyba tylko przez Karb, obok Czarnego Stawu, powrót na Zawrat???), nie tylko o dodatkowy czas chodzi, ale trochę "nienaturalnie" to będzie wyglądać na mapie całej trasy (pasowałoby nie omijać Świnicy, więc trzeba by wejść i się wycofać na przełęcz)... to taki krótki odcinek... ale alternatywy chyba nie ma...

  16. Dnia 1.07.2020 o 23:43, Anuś napisał:

    @reckeen fajny pomysł, nie myślałam o "takich" wycieczkach... a tu proszę, fajny pomysł na kiedyś...

    Czekamy na relacje i powodzonka ?

    Zmiana planów. Przemyślałem trasę i to takie trochę "na pół gwizdka"... przejście z jednego końca na drugi, by miało sens, powinno trochę porządniej wyglądać. Teraz to widzę tak, że trzeba by zacząć max. od lewej (patrząc na mapę, czyli od zachodu) strony - Czyli Dol. Chochołowska, ale od niej, także Grześ, Rakoń, Wołowiec, dalej Starorobociański... potem szlak się urywa, więc niestety trzeba kierować się na Halę Ornak, stamtąd Ciemniak, całe Czerwone Wierchy, Kasprowy, Świnica, raczej nie schodzić z Orlej Perci (chyba, że na noc gdzieś), dopiero ewentualnie z Koziego Wierchu do Dol. 5 Stawów i dalej do Morskiego Oka... I najlepiej skończyć zdobywając Rysy. To by było coś, prawda? Ale w dwa dni nie ma szans. Pewnie 4-dniowa wyprawa... na razie odpuściłem.

    Wyskoczyłem za to, pochodzić po Tatrach Zachodnich. Uwielbiam je. Raz na kilka wyjazdów.. To takie ożywcze, jakże odmienne od Wysokich. Nie potrafiłbym wybrać, co lepsze. 

    • Lubię to ! 1
  17. Jest dokładnie tak, jak powiedział huberto_p.

    Rozkład, rozkładem, ale w praktyce kierowca decyduje o której rusza. Autobusy zarówno do Palenicy, jak i Dolin (Chochołowska, Kościeliska), ustawiają się od godzin porannych (teraz, w sezonie na pewno po 6 już są), ale jadą dopiero, gdy zbierze się grupa min. ok 8-10 osób. Zresztą wprost powiedział to jeden z kierowców, gdy usłyszał pytanie, czemu nie jedzie, skoro wg. rozkładu powinien. Odparł "nie ma co patrzeć na rozkład, trzeba pytać MNIE". Sam słyszałem. Kilkanaście dni temu.

    Ok. 3 tygodnie temu jechałem do Palenicy. Wsiadłem w busa ok. godz. 6. Była jedna osoba. Kierowca powiedział, że potrzebuje 10, by ruszyć. Kiepsko, bo to nie był weekend + padał lekki deszcz. Tuż przed 7, wsiadła 10. osoba. Wszyscy w środku się ucieszyli, licząc na odjazd. Kierowca popatrzył ,policzył, po czym stwierdził, że jest komplet i ruszamy 7:20 (!!!). W efekcie, straciłem 1:20 min. 

    Druga kwestia - moja przygoda z tego samego dnia. W Palenicy, ktoś zapytał kierowcę, kiedy ostatnie kursy powrotne. Powiedział, że ok. godz. 18 - 19.

    Byłem przed 18. Pusto, głucho, cicho. Oprócz mnie czekała jeszcze jakaś para, która przekazała mi informację (nie wiem skąd widziała), że ostatni kursy, ze względu na kiepską pogodą były prawie 2 h. temu. Oni czekali na znajomych. Niestety nie mieli miejsca, bym się podczepił.

    Rozważałem taksówkę (ok. 120 zł. pytałem rano, czekając na wyjazd, we wspomnianym wyżej busie), gdy ze szlaku wracały właśnie dwie dziewczyny... do swego auta. Dzięki ich uprzejmości, dotarłem do Zakopanego (Dziękuję! - jeśli jakimś cudem tu zaglądają). Tyle w temacie busów. To jedynie najświeższe, w dodatku moje doświadczenia. Mam tego znacznie więcej. Niestety w podobnym tonie.

    Ja nigdy nie jeżdżę do zakopanego autem. Z Krakowa, od 3 w nocy, mamy niemal co gadzinę autobus. Ale potem zaczynają się problemy... Przeważnie na nic się nie oglądam i zwykle idę pieszo do Kuźnic, potem od razu w górę. Ale raz na jakiś czas, człowiek robi sobie odmianę - Tatry zach. czy własnie Morskie Oko.

    Ehhh Górale...

     

    • Lubię to ! 3
  18. W tym roku zdobyta zimą (chyba marzec?). Sporo śniegu, nie było ciężko, ale bez raków i czekana, może i dałoby radę, ale byłoby bardzo nierozsądnie.

    Piękna Góra. 

    • Lubię to ! 1
  19. Hej,

    Ja 4-5 lipiec planuję przejście z zachodu (od Chochołowskiej, Starorobociańska Dolina) na wschód (Czarny Staw pod Morskim Okiem). Z pominięciem Orlej Perci (raczej jej obejście, powiedzmy obok Czerwonego Stawu, przez Przełęcz Krzyżne). Nocleg, pewnie nie w schronisku (o miejscu można pomarzyć), więc mniej więcej w połowie, okolice Kasprowego, zejście do Zakopanego na noc i start wcześnie rano, z tego samego miejsca. Całość ok. 70-80 km, bez zbytniego forsowania, jeśli chodzi o wysokość i trudność trasy, rzecz raczej w długości. Ale ja lubię długie maszerowanie.

    Wiem, że to niezupełnie to, o czym pisze King@@, nie 1 dzień, ale się podczepiam pod temat. Może ktoś chętny? Niekoniecznie całość, ale może jakoś spotkać się na szlaku, zamienić parę zdań, pomaszerować trochę razem...

    Aaaa, czytam, że okolice Chochołowskiej pozamykane. Chyba trzeba będzie skrócić i zacząć od Dol. Kościeliska?

    • Lubię to ! 2
  20. Hej, ja także z Krakowa. Kiedy tylko mam możliwość wyskakuję w Tatry. Niemal wyłącznie na 1 dzień (wyjazd możliwie jak najwcześniej, najczęściej autobusem), sam.

    Sporo szlaków się już przeszło, niektóre raz, inne dziesiątki razy. Gdy brak pomysłu, szybkim marszem pod Czarny Staw Gąsienicowy. Tam postój i analiza w którą stronę dalej. "Moje" miejsca to przede wszystkim okolice wspomnianego stawu (Kościelec, Świnica, przełęcz Krzyżne...). Choć nie stronię także od długich wędrówek po Tatrach Zachodnich.

    Gdyby ktoś, kiedyś miał ochotę na pogawędkę, a może wspólne wędrówki, proszę śmiało zaczepiać ?

    Pozdrowienia dla uciekających w Góry!

    • Lubię to ! 5
×
×
  • Dodaj nową pozycję...