Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/06/2020 in all areas

 1. Dobre pytanie. Zadając zagadkę zawsze dawałem prywatne. Wiem na 100% wtedy skąd zrobione.
  5 points
 2. Może nie chodzi o Tatry ale tym razem moje rodzinne Bieszczady- warunki są bardzo trudne, na połoninie wiatr dochodzi do setki czy momentami ją przekracza, mogą występowac zamiecie śnieżne, wczoraj chłopcy z GOPR mieli problem żeby dotrzeć do turystów mimo świetnego przygotowania i sprzętu na trudne zimowe warunki. Wszelkie wycieczki do Bieszczad w tym tygodniu stanowczo odradzam, o to samo równiez apeluja GOPR-owcy ?
  3 points
 3. Czerwony Grzbiet Małołączniaka.
  3 points
 4. Ja generalnie staram się nie używać łańcuchów na szlakach. Jeśli jest możliwość i nie ma krucho (brak zagrożenia strącenia kamieni na kogoś poniżej) to obchodzę kolejki bokiem, ale jeśli nie ma możliwości i trzeba czekać to czekam grzecznie. Nie każdy czuje się pewnie bez ułatwień. Nie lubię pseudo chojraków, którzy niby tacy sprawni, a łapią i to dwoma łapami łańcucha, którego już ktoś się trzyma. Ale nie lubię też jak jakiś Janusz przeceni swoje możliwości i później wisi na łańcuchu trzęsąc się i przesuwając metr na minutę stwarza zagrożenie dla siebie i innych.
  2 points
 5. Niestety na łańcuchach już tak jest szczególnie w wakacje. Kolejną rzeczą są KIJKI ! Osobiście nie mam nic przeciwko ich poprawnemu używaniu, ale skoro już nie używasz to proszę złóż , schowaj do plecaka Turysto drogi. Taką przygodę mieliśmy w drodze na Świnice . Gość idzie przed nami kijki rozłożone niesie w ręku , trzy cztery stopnie w górę i stop. I jeszcze widoczki pokazuje kijkami koledze. Jakby śmigłowiec szedł przed mami... Udało się go wyprzedzić ale niesmak pozostał.
  2 points
 6. Hura! Hura! Skoro to pierwsze nasze pierwsze miejsce, to będzie proste. Z jakiej górki zrobiono to zdjęcie?
  2 points
 7. To też mieszkańcy Moka.
  2 points
 8. To szlak do D5S. Od Wodogrzmotów Mickiewicza w kierunku na schronisko. .
  2 points
 9. @Eskimos W zimę jest jeszcze gorzej ? Pierwszy bus w styczniu, np. na Palenicę dopiero o 7:40. Zanim dojechał na Palenicę było koło 8:30. Duża strata czasu rano przy wyjściu na szlak ?
  2 points
 10. Nad Morskim Okiem, Marzec 2019
  2 points
 11. 2 points
 12. Majestatyczna Dolina Gąsienicowa - styczeń 2020
  2 points
 13. W ubiegłym tygodniu miałem okazję po raz pierwszy pokonywać szlaki u naszych południowych sąsiadów oraz zdobyć Koprovsky Stit, jeden z najbardziej widokowych szczytów w Tatrach. Jakie polecilibyście szlaki na Słowacji? Czy dla Was też było dużym zaskoczeniem względny spokój w porównaniu do polskiej części oraz piękne, czyste szlaki? ?
  1 point
 14. @Nu81 Ale te "Janusze" też kiedyś muszą nauczyć się chodzić po łańcuchach. Wiem, że to jest "upierdliwe", ale trzeba to przeżyć ? Kiedy zaczynałam przygodę z Tatrami (ok. 40 lat temu), miałam potworny lęk wysokości. Jakieś lęki jeszcze mam, ale to jest pikuś w porównaniu z tym, co było. Jak to się mówi "trening czyni mistrza" i to jest prawda. Nie jestem mistrzem, ale już nie Januszem, dlatego rozumiem ludzi dopiero zaczynających ?
  1 point
 15. Właśnie tak! Biorę pod uwagę możliwości swoje i tego kto jest przede mną i za mną.
  1 point
 16. i jeszcze chowam do pokrowca żeby przypadkiem kogoś nie zaczepić! Dobrze jest spotkać na szlaku ludzi z kulturą i wyobraźnią, którzy potrafią przepuścić albo przyśpieszyć żeby nie zatarasować przejścia i jeszcze się uśmiechną przyjaźnie, zagadają! Miło usłyszeć: cześć, ahoj, hej albo jakoś tak podobnie! Na szczęście takich tatrowiczów jest jeszcze bardzo dużo?
  1 point
 17. @Krisbin Ja jestem zwolenniczką kijków, bez nich nie dałabym rady chodzić po Tatrach, ale w wyższych partiach przyczepiam je do plecaka i chodzę na "czworaka" ?
  1 point
 18. @Mili Wi Ja nie miałam gdzie zejść, wisiałam na łańcuchu ? A takich "kozaków" faktycznie trochę jest i jak się daje, schodzę im z drogi. Ja zresztą bardzo dużo przepuszczam ludzi, nie chcę Ich blokować ?
  1 point
 19. Dzięki. To skąd zrobione zdjęcie? I jak nazywają się górskie cycki ze zdjęcia?
  1 point
 20. Albo zejście do Starej Roztoki?
  1 point
 21. Na Polanę pod Wołoszynem?
  1 point
 22. A to może to jest początek niebieskiego szlaku z Palenicy na Rusinową Polanę?
  1 point
 23. @Rupicapra rupicapra Byłam w schronisku w styczniu. W kuchni był zakaz korzystania z pieca (było zimno), ale był czajnik do wody. To łazienka okazała się przytulnym miejscem - było cieplutko i czysto ?
  1 point
 24. Dzięki za ostrzeżenie, ale takiego https://www.mountain-forecast.com/peaks/Turbacz/forecasts/1315 weekendu nie przepuszczę. W wyższe partie Tatr się cykam , a po dolinkach nie chce mi się chodzić. Padło na względnie bezpieczne Gorce.
  1 point
 25. Coś łatwego na szybko bo nie mam na tym komputerze za dużo zdjęć ? Gdzie prowadzi ten szlak ?
  1 point
 26. To raczej nie odwaga, po prostu coraz wolniej chodzę. Tak nie powinno być, zdaję sobie sprawę z tego, ale albo pójdę i może zdarzyć się, że będę schodzić po zmierzchu, albo nici z moich Tatr. Kiedyś bez problemu miałam czasy mapowe ?
  1 point
 27. 1 point
 28. @vatra Otóż zdarza mi się, chociaż nie robię oczywiście tego celowo, jakoś tak mi wychodzi czasami.
  1 point
 29. @Anna M. a Ty chodzisz jak jest już zupełnie ciemno?
  1 point
 30. @vatra Dwa lata temu też tak wracałam z Piątki, był to wrzesień, krótszy dzionek, a w lesie tym bardziej szybciej ciemno. I niestety byłam sama ? Odetchnęłam dopiero przy Wodogrzmotach, po asfalcie wydawało mi się już bezpieczniej, a i trochę ludków schodziło z Morskiego Oka. Za późno wyszłam ze schroniska w Piątce i miałam za swoje ?
  1 point
 31. Ale jesteście super? Myślałam że tylko ja się boję jak idę gdzieś pierwszy raz! Często oglądam filmiki i różne opisy trasy ale na żywo najczęściej i tak jest inaczej.
  1 point
 32. Taki spektakl pod Kościelcem ?
  1 point
 33. Pewien słoneczny październikowy czwartek na Kościelcu...
  1 point
 34. 1 point
 35. Cień Wielkiej Góry - Diablak
  1 point
 36. ? punkt widokowy na Gubałówce
  1 point
 37. Oby więcej takich osób na drodze każdego z nas ? Brawo dla Tatromaniaczek !!! ?
  1 point
 38. Ja najbardziej lubię 5 Stawów, ze względu na piękne otoczenie, no i jest to najwyżej położone i najtrudniej dostępne schronisko po PL stronie Tatr. Najlepsza szarlotka jest w Dolinie Chochołowskiej- z jagodami i bitą śmietaną. Co do noclegów to się nie wypowiem, bo chodzę zawsze w stylu oblężniczym ? tzn. z i do Zakopanego. Trochę głupio się może przyznać, ale lubię Murowaniec(nie bijcie ?)
  1 point
 39. Jagnięcy Szczyt przez Zielony Staw ? https://mynaszlaku.pl/tatry-biala-woda-kiezmarska-zielony-staw-kiezmarski-dolina-jagnieca-jagniecy-szczyt/
  1 point
 40. Szlak z Łysej Polany na Polski Grzebień / Małą Wysoką / Rohatkę. Z Małej Wysokiej chyba jedne z najlepszych widoków w Tatrach.
  1 point
 41. Warto odwiedzić zachodnie Tatry Słowackie, ale te bardzo Zachodnie, cała grań od Siwego Wierchu aż po Rohacze to cudowne miejsca ?
  1 point
 42. Uwielbiam słowackie Tatry - widoki piękne, mnóstwo niewymagających szlaków z zapierającymi dech widokami (te jeziorka na każdym kroku!), do tego czysto, ludzie jacyś bardziej uśmiechnięci. Nie ma tłoku, można wziąć na wędrówkę psa. Dla mnie cudo!
  1 point
 43. Wydaje mi się, że na hale gąsienicową
  0 points
×
×
 • Create New...